Blog

Igłofiltry – lepiej kupić, czy wynająć?

Igłofiltry wchodzą w skład rozbudowanych instalacji odpowiedzialnych za odprowadzanie wód gruntowych. Wykorzystuje się je w trakcie wszelkich prac wymagających wykonania wykopów na podmokłym terenie. Nie zawsze jednak konieczne jest kupowanie takich elementów. Kiedy sprawdzi się wynajem igłofiltrów, a kiedy zakup? Które rozwiązanie jest lepsze?

Czytaj dalej

W jakich warunkach korzysta się z igłofiltrów?

Wykonanie wykopów jest niezbędne do położenia różnych instalacji. Często zdarza się jednak, że warunki panujące poniżej powierzchni gruntu są dość trudne i nie pozwalają na swobodne przeprowadzanie prac. Wówczas konieczne jest zastosowanie igłofiltrów. Czym są takie elementy i w jakich okolicznościach znajdują swoje zastosowanie? Jak dobrać odpowiedni wariant do swoich potrzeb?

Czytaj dalej

Jak poprawnie obsługiwać igłofiltry?

Odwodnienia gruntów są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie przeprowadza się różnego rodzaju prace pod powierzchnią ziemi. Wody gromadzące się w wykopach uniemożliwiają bowiem wykonywanie robót montażowych. W celu usunięcia cieczy z gruntu wykorzystuje się specjalne igłofiltry. Czym są takie elementy i do czego się je stosuje? Poznaj zasady ich użytkowania.

Czytaj dalej

Czym są i jak działają igłofiltry?

Wody gruntowe stanowią poważny problem podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Niekiedy uniemożliwiają całkowite przeprowadzanie działań w wykopach. Z tego powodu przed rozpoczęciem inwestycji konieczne jest ich usunięcie. W tym celu wykorzystuje się rozbudowane instalacje, w skład których wchodzą m.in. igłofiltry. Jak działają takie elementy? Czym dokładnie są?

Czytaj dalej

Na co zwracać uwagę przy kupnie rusztowania?

Prace budowlane i remontowe wymagają montażu rusztowania, nawet na własnej posesji. Konstrukcja musi być stabilna, by zapewniała bezpieczeństwo pracownikom. Jest wiele rodzajów rusztowań, więc musimy wybrać najodpowiedniejsze. Jeśli mamy w planie jednorazową realizację inwestycję, warto wynająć urządzenie na czas prac. Firma zajmie się montażem i demontażem, więc nic więcej nas nie interesuje. Natomiast podczas zakupu, […]

Czytaj dalej

Kiedy opłaca się wynajem rusztowania?

Rusztowanie jest to tymczasowa konstrukcja służąca do zapewnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac na wysokości takich jak na przykład wznoszenie, konserwacja, naprawa lub rozbiórka budynków. Składa się ono z pomostów umieszczonych na pionowych i poziomych słupach. Wykonane jest z metalu, czasami z drewna. Muszą być zapewnione wszelkie normy bezpieczeństwa. Komu warto kupić rusztowanie, a komu wynająć?

Czytaj dalej

Dlaczego opłaca się ocieplać bloki?

Malowanie elewacji czy termomodernizacja bloku jest trudnym czasem dla jego mieszkańców. Warto się do odpowiednio przygotować do inwestycji, żeby remont nie trwał zbyt długo. Ocieplanie budynku jest jednak koniecznością, ponieważ zapewnia komfort mieszkania i przekłada się na niższe rachunki za prąd. Poza tym, w nowo wyremontowany blok doskonale się prezentuje.

Czytaj dalej

Jak długo trwają prace nad ocieplaniem bloku?

Obecnie niemal wszystkie budynki są poddawane termomodernizacji, pomaga to zredukować koszty zużywanej energii. Poprzez takie działanie stwarzamy barierę, która zmniejsza utratę ciepła zimą, a latem ogranicza dopływ ciepła do wewnątrz.

Czytaj dalej

Jakie są koszty ocieplania budynków? 

Trudno jednoznacznie wskazać widełki cenowe dotyczące ocieplania budynków, ponieważ zależą one od różnych czynników. Wiele osób szuka informacji na temat tego, z jakimi wydatkami trzeba się zmierzyć i jak można je obliczyć. Dlatego w poniższym wpisie przedstawiliśmy czynniki, które decydują o kosztach poszczególnych elementów tej inwestycji oraz szacunkowe kwoty.

Czytaj dalej

Jak wygląda ocieplanie bloków? 

Termomodernizacja budynków wielorodzinnych zależy od rodzaju obiektu, stanu ścian oraz wykończenia bryły. Ocieplenie najczęściej wykonuje się przy użyciu styropianu lub wełny mineralnej. Wiele polskich bloków nie utrzymuje odpowiednich norm przenikalności ciepła, ponieważ stare technologie nie miały możliwości osiągnięcia takich parametrów.

Czytaj dalej