Igłofiltry – lepiej kupić, czy wynająć?

Igłofiltry – lepiej kupić, czy wynająć?

Igłofiltry wchodzą w skład rozbudowanych instalacji odpowiedzialnych za odprowadzanie wód gruntowych. Wykorzystuje się je w trakcie wszelkich prac wymagających wykonania wykopów na podmokłym terenie. Nie zawsze jednak konieczne jest kupowanie takich elementów. Kiedy sprawdzi się wynajem igłofiltrów, a kiedy zakup? Które rozwiązanie jest lepsze?

Zalety zakupu igłofiltrów

Standardowy zestaw igłofiltrów o długości 50 m kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Bardziej skomplikowane instalacje są naturalnie droższe. Niekiedy konieczne jest zastosowanie znacznie dłużej instalacji lub zakupienie kilku kompletów, które zapewnią odpowiednią wydajność na terenie podmokłym. Nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na tak dużą inwestycję na początku swojej działalności.

Oferujemy sprzedaż igłofiltrów zwłaszcza tym firmom, które regularnie korzystają z aparatury tego typu. Wówczas wynajem staje się mało opłacalny. Znacznie lepszym wyborem jest zakupienie własnych sprzętów i korzystanie z nich bez dodatkowych opłat. Igłofiltry mogą pełnić swoją funkcję przez wiele lat. To akcesoria wielokrotnego użytku, odporne na korozję i działanie niskich temperatur.

Zalety wynajmu igłofiltrów

Wynajem igłofiltrów jest znacznie tańszy. Korzystanie z jednej sztuki przez dobę kosztuje zaledwie kilka złotych. Oczywiście w trakcie robót gruntowych konieczne jest użycie znacznie większej liczby igłofiltrów, jednak łączna cena wynajmu wciąż okazuje się zdecydowanie niższa niż zakup urządzeń na własność. To dobra informacja dla firm, które nie mają środków pozwalających na nabycie takich elementów lub korzystają z nich na tyle rzadko, że byłoby to rozwiązanie mało opłacalne.

Wynajmując igłofiltry, można przetestować nawet kilka różnych średnic i technologii działania takich produktów. To dobra opcja dla początkujących firm. Z czasem warto zakupić własne egzemplarze, które zapewniają większą oszczędność w dłuższej perspektywie czasu. Oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych danego użytkownika.