Jak długo trwają prace nad ocieplaniem bloku?

Jak długo trwają prace nad ocieplaniem bloku?

Obecnie niemal wszystkie budynki są poddawane termomodernizacji, pomaga to zredukować koszty zużywanej energii. Poprzez takie działanie stwarzamy barierę, która zmniejsza utratę ciepła zimą, a latem ogranicza dopływ ciepła do wewnątrz.

Czym jest ocieplenie domu?

Ocieplanie budynków jest ostatnim etapem budowy przed oddaniem ich do użytku. Jednak wiele budynków mieszkalnych, zwłaszcza tych z wielkiej płyty nie była ocieplana i obecnie wymaga gruntowanego remontu. Przez ściany ucieka bardzo dużo energii, tak więc, aby zabezpieczyć budynek przed stratami, warto go ocieplić. Dzięki takiemu zabiegowi dom będzie nie tylko energooszczędny, ale i chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. W naszym europejskim klimacie budynek bez odpowiedniej warstwy ocieplenia murów czy dachu jest nieekonomiczny. Po termomodernizacji zupełnie zmienia komfort przebywania w nim nie tylko zimą, ale i latem. Dodatkowo takie bloki stają się zdecydowanie ładniejsze, pomalowane na różne kolory cieszą oczy mieszkańców.

Jak długo mogą trwać prace nad ociepleniem bloku?

Prace modernizacyjne należy dokładnie zaplanować, czyli wykonać projekt, zabezpieczyć budynek, stosując rusztowanie np. od firmy Lapis, oraz przygotować podłoże. Czas na wykonanie powyższych działań, jak również właściwych prac będzie uzależniona od wielkości budynku oraz jego kształtu. Ocieplanie budynku za pomocą tradycyjnej wełny mineralnej to złożony proces. Istotnym elementem jest przygotowanie podłoża, montaż materiału termoizolacyjnego, wykonanie solidnego rusztowania (można je zakupić lub wypożyczyć), jak również nałożenie tynku. Trzeba zaznaczyć, że czas na przeznaczony na te czynności jest uzależniony między innymi od warunków atmosferycznych. Zła pogoda lub wymagane przerwy mogą wpłynąć na przedłużenia prac. Natomiast takie czynniki nie zakłócą prac w przypadku stosowania pianki poliuretanowej. Ten materiał charakteryzuje się znakomitymi właściwościami w każdych warunkach. Tutaj niewymagane jest specjalne przygotowanie powierzchni ani długotrwałe układanie konstrukcji.