Kiedy opłaca się wynajem rusztowania?

Kiedy opłaca się wynajem rusztowania?

Rusztowanie jest to tymczasowa konstrukcja służąca do zapewnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac na wysokości takich jak na przykład wznoszenie, konserwacja, naprawa lub rozbiórka budynków. Składa się ono z pomostów umieszczonych na pionowych i poziomych słupach. Wykonane jest z metalu, czasami z drewna. Muszą być zapewnione wszelkie normy bezpieczeństwa. Komu warto kupić rusztowanie, a komu wynająć?

Plusy i minusy wynajmowania rusztowania

Wynajem rusztowań jest najlepszym rozwiązaniem dla niewielkich inwestycji. Dzierżawa jest znacznie tańsza niż zakup. Nie interesują nas koszty serwisowania i przechowania. Firmy wynajmujące oferują często kompleksową usługę, zaczynając od doradzenia, a kończąc na montażu i demontażu. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że montaż i demontaż mogą być obciążone dodatkowymi kosztami. Jak nasze prace remontowe zaczną się wydłużać, to każdy dzień wypożyczenia będzie nam generował koszty dodatkowe.

Plusy i minusy zakupu rusztowania

Posiadając własne rusztowanie nie musisz martwić się, że nie wyrobisz się w czasie z pracami. Zaraz po zakończeniu jednej pracy możesz rozpocząć następną, a po zakończeniu swojej inwestycji możesz sprzedać rusztowanie i odzyskać cześć kosztów. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm prowadzących własną działalność. Daje to wygodę i niezależność. Minusem zakupu jest konserwacja i naprawy rusztowania, które będą po Twojej stronie. I oczywiście musisz mieć miejsce do przechowywania takiego sprzętu.

Wynajem czy zakup

Przed podjęciem decyzji przemyśl jaki zakres prac będzie wykonywany i przez jak długi okres czasu będziesz korzystał z rusztowania. Typ konstrukcji i rozmiar z pewnością doradzi firma.