Na co zwracać uwagę przy kupnie rusztowania?

Na co zwracać uwagę przy kupnie rusztowania?

Prace budowlane i remontowe wymagają montażu rusztowania, nawet na własnej posesji. Konstrukcja musi być stabilna, by zapewniała bezpieczeństwo pracownikom. Jest wiele rodzajów rusztowań, więc musimy wybrać najodpowiedniejsze. Jeśli mamy w planie jednorazową realizację inwestycję, warto wynająć urządzenie na czas prac. Firma zajmie się montażem i demontażem, więc nic więcej nas nie interesuje. Natomiast podczas zakupu, musimy wracać uwagę na wiele aspektów.

Kiedy warto kupić rusztowanie?

Prowadząc firmę budowlano-remontową powinniśmy się zastanowić nad kupnem rusztowania. Jest to rozwiązanie bardziej opłacalne niż wynajem. Przede wszystkim ze względów ekonomicznych, ale też dla wygody. W każdej chwili możemy zamontować bez potrzeby podpisywania umowy dzierżawy i oczekiwania na przywiezienie konstrukcji. Nie będziemy się stresować, mając w magazynie rusztowanie. Firma LAPIS Zielona Góra dostarcza na miejsce urządzenie. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, bo jak wiemy, jest kilka rodzajów konstrukcji, warto zasięgnąć rady fachowców, by wybrać najodpowiedniejsze. Rusztowanie możemy również wynająć, co jest opłacalne przy jednorazowym zleceniu. Nie interesuje nas wówczas montaż i demontaż, bo wszystkim zajmuje się dzierżawca.

Na co zwracać uwagę przy kupnie rusztowania?

Decydując się na kupno, musimy zastanowić się, jakie rusztowanie będzie nam potrzebne. Ważna jest wielkość, ale przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo pracowników, którzy wykonują roboty budowlane lub remontowe na wysokościach. Konstrukcja powinna mieć zabezpieczenia, by praca nie zagrażała życiu i zdrowiu ekipy. Do produktu musi być dołączona informacja z wykazem wszystkich elementów oraz instrukcja, w jaki sposób je montować. Dokumentacja techniczna jest podstawą, ponieważ niewłaściwe złożenie rusztowania, grozi jego obsunięciem. Oczywiście kupujemy tylko urządzenie spełniające normę bezpieczeństwa – PN-M-49000 oraz posiadające certyfikat i atest.