Na czym polega transport HDS?

Na czym polega transport HDS?

Podstawę transportu HDS stanowią samochody ciężarowe wyposażone w dźwigi i żurawie. Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy i to właśnie te pojazdy bardzo często wykorzystywane są podczas transportu materiałów i maszyn budowlanych. Dzięki transportowi HDS możliwy jest szybki załadunek i rozładunek transportowanych towarów i maszyn, a także bezpieczne przewożenie ładunków. Dowiedz się więcej na temat hydraulicznych dźwigów samochodowych oraz ich zastosowania.

Czym jest hydrauliczny dźwig samochodowy?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to wyjątkowo przydatny m.in. w branży budowlanej pojazd transportowy. HDS to specyficzny rodzaj pojazdu, który wyposażony jest w ruchome ramię służące do podnoszenia ciężkich ładunków. Dzięki niemu możliwy jest załadunek i rozładunek różnego rodzaju materiałów budowlanych, maszyn budowlanych, a także np. elementów konstrukcji. Samochody HDS wykorzystywane są także w innych branżach, jednak najczęściej spotkamy je na placach budowy. Transport HDS, który odbywa się za pomocą samobieżnych dźwigów i żurawi, pozwala na załadunek i rozładunek towarów, których masa przekracza nawet kilka ton.

Co to jest transport HDS?

Samochody ciężarowe, na których nadwoziu zamontowane są ruchome dźwigi to obecnie podstawa sprawnego i niewymagającego zbytnich nakładów pracy transportu różnorodnych towarów. Dzięki nim możemy mówić o transporcie HDS, czyli usługach transportowych z wykorzystaniem nowoczesnych pojazdów o niemal wszechstronnym zastosowaniu. Transport HDS to nic innego jak usługi mające na celu załadunek, transport i rozładunek konkretnego towaru. Dzięki korzystaniu z samochodów HDS możliwe jest przetransportowanie np.:

  • materiałów budowlanych,
  • kontenerów,
  • maszyn wykorzystywanych na budowie,
  • poszczególnych elementów konstrukcji stalowych,
  • wykorzystywanych podczas prac energetycznych słupów.

Dzięki transportowi HDS nie zachodzi konieczność dodatkowego wynajmu dźwigu, który posłuży do rozładunku i załadunku samochodu ciężarowego, co w znaczący sposób pozwala obniżyć koszty.

Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości usługi transportu HDS na trenie kraju i za granicą. Dysponujemy samochodami, których ładowność wynosi do 1 200 kg.