SOLIDNIE I BEZPIECZNIE
Naszym celem jest zapewnienie Klientom profesjonalnego sprzętu budowlanego

Igłofiltry do odwodnienia wykopów

Podłączone do kolektora ssącego przewody rurowe nazywane igłofiltrami to instalacje stosowane w pracach ziemnych, inżynieryjnych i budowlanych w celu obniżenia poziomu wód gruntowych. Tworzą popularny w użyciu system do odprowadzania wody, pozwalający na stworzenie suchego środowiska pracy podczas prowadzonych wykopów. Metoda ta jest uniwersalna w zastosowaniu, do tego niezawodna i tania. Można jej użyć w różnych warunkach gruntowych, zapewniając efektywność i bezpieczeństwo robót.

Jak działa system igłofiltrów?

Igłofiltry to systemy instalowane wokół wykopów, mające prostą zasadę działania. Są to pojedyncze rury o długości od 5 do 7 metrów, wprowadzane do gleby na kilka sposobów. Najpopularniejszym z nich jest wpłukiwanie igłofiltrów, co też odbywa się przy pomocy stalowej rury i wody pod wysokim ciśnieniem. System działa poprzez podłączenie do pompy podciśnieniowej, która zasysa wodę.

Igłofiltry stosuje się w gruntach o małej i średniej przepuszczalności, m.in. do osuszania fundamentów i wykopów pod rurociągi. System wykorzystuje się w celu:

  • czasowego obniżenia poziomu wód gruntowych,
  • odwodnienia geotechnicznego, dzięki czemu można poprawić stabilność gruntu,
  • stałego obniżenia wód gruntowych.

Sprzedaż i wynajem igłofiltrów

Wedle zapotrzebowania klientów oferujemy sprzedaż lub wynajem igłofiltrów wraz z pełnym osprzętem. Nasze systemy to najlepszy wybór, aby zagwarantować osuszenie gruntu w miejscu prowadzonych robót. Posiadamy w ofercie zestawy igłofiltrów przystosowane zarówno do niewielkich, jak i do zaawansowanych prac wymagających ustabilizowania terenu. Przeznaczone na wynajem, używane systemy z naszej oferty podlegają bieżącym kontrolom i serwisowi. Dlatego niezależnie od tego, czy skorzystają Państwo z oferty sprzedaży, czy też wynajmu igłofiltrów, dobrany z naszą pomocą sprzęt zapewni optymalną efektywność robót.

NASZE ATUTY

Partnerzy