Dlaczego opłaca się ocieplać bloki?

Dlaczego opłaca się ocieplać bloki?

Malowanie elewacji czy termomodernizacja bloku jest trudnym czasem dla jego mieszkańców. Warto się do odpowiednio przygotować do inwestycji, żeby remont nie trwał zbyt długo. Ocieplanie budynku jest jednak koniecznością, ponieważ zapewnia komfort mieszkania i przekłada się na niższe rachunki za prąd. Poza tym, w nowo wyremontowany blok doskonale się prezentuje.

Dlaczego opłaca się ocieplać bloki?

Docieplenie ścian zewnętrznych bloków jest koniecznością, z uwagi na czas eksploatacji. Budynki liczą sobie wiele lat, więc wymagają remontów. Wpływają one na poprawę ciepłochronności nieruchomości i ograniczenie kosztów ogrzewania mieszkań. Zmiana elewacji nadaje jej nowy wygląd. Ocieplanie budynków wiąże się jednak z dużym dyskomfortem lokatorów, z uwagi na obecne rusztowanie. Dlatego obowiązkiem spółdzielni lub zarządcy nieruchomości jest odpowiednie zaplanowanie inwestycji, by prace remontowe nie trwały dłużej, niż jest to konieczne. Najlepiej, gdy są przeprowadzane w okresie letnim, kiedy pogoda sprzyja ociepleniom ścian zewnętrznych. Warto pamiętać, by firma podejmująca się zlecenia, nie miała zaplanowanych kilku robót, co często ma miejsce.

Jak sprawnie ocieplać blok?

Ocieplanie bloków jest koniecznością, bo w przeciwnym razie mieszkania stają się wychłodzone. Materiały używane przed laty przy wykańczaniu budynków, są obecnie bezwartościowe, więc koniecznie trzeba je wymienić. Prace wykonywane na wielokondygnacyjnych obiektach, wymagają zastosowania rusztowań z firmy Lapis Zielona Góra. Konstrukcje umożliwiają przeprowadzenie kompleksowych prac murarskich, termoizolacyjnych i malarskich. Koszt izolacji zależy od wybranej metody materiałów, co jest kosztowną inwestycją, ale pozwalającą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, więc przynoszącą wymierne korzyści, w postaci niższych rachunków. Bardzo ważne jest wynajęcie firmy, która zatrudnia fachowców i potrafi zorganizować pracę. Właściwy projekt, a następnie jego sprawna realizacja, nie pozwoli odczuć dyskomfortu modernizacji bloku przez jego mieszkańców.